Школа майбутнього математика

Науково-педагогічні працівники кафедри багато уваги приділяють роботі з обдарованою учнівською молоддю, проводять агітаційну роботу по залученню здібних, розумних учнів до вступу на фізико-математичний факультет.
При кафедрі працює «Школа майбутнього математика».

Кам’янець-Подільський національний університет
імені Івана Огієнка
запрошує учнів 9-11 класів
пройти навчання у
«Школі майбутнього математика»

«Школа майбутнього математика» це професійна підготовка з математики учнів до вступу у ВНЗ, що передбачає:

– оволодіння необхідними теоретичними відомостями шкільного курсу математики та
методами розв’язування різного роду прикладів та задач;
– розв’язування задач підвищеної складності;
– ознайомлення з цікавими фактами з математики тощо.
Навчання в школі проводиться безкоштовно.

Контакти: (066)-909-91-97 Гудима Уляна Василівна
(068)-763-48-42 Думанська Тетяна Володимирівна

Під науковим керівництвом доцента кафедри математики ЗЕЛЕНСЬКОГО ОЛЕКСІЯ ВІТАЛІЙОВИЧА  переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу МАНУ НАЛИВАЙКО ІЛЛЯ ІГОРОВИЧ із роботою “Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура” (оригінальна назва “Properties of possible counterexamples to the Seymour’s Second Neighborhood Conjecture”) посів I місце на європейському конкурсі юних науковців EUCYS (The European Union Contest for Young Scientists), що відбувся 17-19 вересня 2021 року в Іспанії. Усього на конкурсі було представлено 114 проєктів. 

18 травня кафедрою математики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка було проведено вебінар «Цікавий світ математики», присвячений «Дню науки». Організатор заходу, доцент кафедри математики, кандидат фізико-математичних наук Зеленський Олексій Віталійович запросив на зустріч своїх підопічних, з якими співпрацює з 2017 року: Зегельмана Марка (переможець Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка, 2018-2019 н.р.; 3 місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2019 р.) та Іллю Наливайка (переможець Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка, 2018-2019 н.р.; 3 місце в Всеукраїнській олімпіаді з математики, 2017-2018 н.р.; 3 місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2020 р.; переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2021 р.). Гості заходу розповіли про свій шлях до успіху на усіх етапах конкурсів, мотивацію до наукової роботи та дали відповідь на запитання: «Чому саме математика?». Студенти та викладачі кафедри заслухали доповідь «Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура» учня 11 класу Кам’янець-Подільського НВК №14 Наливайка Іллі, який цьогоріч виборов перше місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ. Студенти мали змогу «зсередини» ознайомитися з науково-дослідною роботою учнів, що передбачає активне керування їх пізнавальною діяльністю та формує творчі здібності. Жвавим обговоренням доповіді, дискусією та математичними цікавинками від Зеленського Олексія Віталійовича завершився захід, який дав можливість отримати новий досвід усім його учасникам.

17 травня 2021 року відбувся III етап Всеукраїнсьного конкурсу – захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. Перемогу здобув учень 11 класу Кам’янець-Подільського НВК №14 Наливайко Ілля з науковим дослідженням на тему “Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура”. Керівники: доцент кафедри математики О.В. Зеленський та вчитель математики НВК №14 Л.О. Данилевська.

Доцент кафедри Зеленський О.В. проводив заняття для учнів шкіл міста з розв’язування олімпіадних задач з математики і готував команду школярів міста до участі в олімпіадах з математики різних рівнів. Заняття сприяли поглибленню і систематизації знань шкільного курсу математики у учнів, виробленню у них навичок по розв’язуванню задач підвищеної складності, олімпіадних задач, та розвитку логічного мислення. Команда учнів міста брала участь у обласній та Всеукраїнській олімпіаді з математики 2019. Переможцями обласної олімпіали стали : Середюк В.В. (диплом ІІІ ступеня), Наливайко І. І. (диплом ІІ ступеня) (Кам’янець-Подільський НВК № 14 у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови та гімназії); Зегельман М.М. (диплом ІІ ступеня), Іванюк Р. О. (диплом І ступеня) (Кам’янець-Подільський ліцей).

На прохання міського відділу освіти викладачі кафедри допомагали з розв’язанням задач для відбіркових етапів ХХI Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка, щоб збірна команда школярів міста змогла взяти участь у цьому турнірі.
Доцент кафедри Зеленський О.В. готував збірну команду учнів м. Кам’янця-Поділь-ського «МathCoin» до участі у ХХI Всеукраїнському турнірі юних математиків імені професора М.Й. Ядренка : проводив з учням консультації по розв’язуванню задач, допомагав готувати призентації. На обласному етапі турніру (м. Хмельницький, 14.10.2018) команда посіла I місце. та була рекомендована представляти Хмельницьку область у фінальному етапі турніру (м. Херсон, 28.10-04.11.2018 р.). У фінальному етапі ХХI Всеукраїнського турніру юних математиків команда, яка прдеставляла Хмельницьку область, вперше здобула перемогу і була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

За співпрацю в підготовці учнівської команди до турніру юних математиків виконком Кам’янець-Подільської міської ради висловив подяку ректорату та викладачам фізико-математичного факультету, а доцента кафедри математики Зеленського О.В. нагородив почесною грамотою.