Школа майбутнього математика

Кам’янець-Подільський національний університет
імені Івана Огієнка,
кафедра математики

запрошує учнів 9-11 класів
пройти навчання у
«Школі майбутнього математика»

«Школа майбутнього математика» це професійна підготовка з математики учнів до вступу у ВНЗ, що передбачає:
оволодіння необхідними теоретичними відомостями шкільного курсу математики та методами розв’язування різного роду прикладів та задач;
– розв’язування задач підвищеної складності;
– ознайомлення з цікавими фактами з математики тощо.
             Навчання в школі проводиться безкоштовно.

Контакти: (066)-909-91-97 Гудима Уляна Василівна
(068)-763-48-42 Думанська Тетяна Володимирівна

Заняття в «Школі молодого математика», які проводили доценти кафедри математики Гудима У.В., Зеленський О.В., старший викладач кафедри математики Думанська Т.В., сприяли поглибленню і систематизації знань шкільного курсу математики учнів загальноосвітніх шкіл, виробленню у них навичок розв’язування типових задач, задач підвищеної складності, нестандартних, олімпіадних задач та розвитку логічного мислення.  
Особливо багато уваги роботі з обдарованою учнівською молоддю, яка цікавиться математикою, приділяє доцент кафедри математики Зеленський О.В., який проводив заняття для учнів шкіл міста з розв’язування конкурсних задач з математики, готував команду школярів міста до участі в олімпіадах з математики різних рівнів, неодноразово брав участь у роботі журі І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики. Під керівництвом Зеленського О.В. команда учнів міста неодноразово брала участь у обласній та Всеукраїнській олімпіаді з математики. Так, у 2018 р. на Всеукраїнській олімпіаді з математики Наливайко І. І., учень Кам’янець-Подільського НВК № 14, виборов 3-є місце. У 2019 р. переможцями обласної олімпіади з математики стали учні Кам’янець-Подільського НВК № 14 Середюк В.В. (диплом ІІІ ступеня), Наливайко І. І. (диплом ІІ ступеня) та учні Кам’янець-Подільського ліцею Зегельман М.М. (диплом ІІ ступеня), Іванюк Р. О. (диплом І ступеня). У 2020 р. призерами обласної олімпіади з математики стали Наливайко І.І. (Кам’янець-Подільський НВК № 14)  та Андруховський Д.А. (Кам’янець-Подільська спеціалізована ЗОШ № 5 з поглибленим вивченням інформатики). У 2022 р. Боднар В. С., учень Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка», посів 2-е місце на обласній олімпіаді з математики.
Під керівництвом доцента кафедри математики О.В. Зеленського успішно займався науковою роботою учень Кам`янець-Подільського навчально-виховного комплексу № 14. Ілля Наливайко.
   У 2021 р. І. Наливайко з роботою «Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура» виборов перше місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
     По завершенню навчання в НВК № 14 І. Наливайко продовжує підтримувати плідні наукові зв’язки з своїм науковим керівником.
   Під керівництвом Олексія ЗЕЛЕНСЬКОГО Iлля НАЛИВАЙКО із роботою  “Properties of possible counterexamples to the Seymour’s Second Neighborhood Conjecture” (“Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура”) приймав участь у європейському конкурсі юних науковців EUCYS (The European Union Contest for Young Scientists), що відбувся 17-19 вересня 2021 року в Іспанії, та посів 1-е місце. Усього на конкурсі було представлено 114 проєктів. 
   У 2022 р. І. Наливайко із роботою “Properties of possiblity counterexamples to the Seymour’s Second Neighborhood Conjecture&quot” (науковий керівник – доцент кафедри математики О.В. Зеленський) посів 2-е місце на Тайванській міжнародній  науковій ярмарці (Taiwan international Science Fair (TISF), 2022).

Викладачі кафедри приймають участь у роботі в системі Малої академії наук України. Під їх керівництвом в системі МАН України займаються науковою роботою учні закладів загальної середньої освіти. Науково-педагогічні працівники кафедри надають допомогу з написання науково-дослідницьких робіт учням-членам МАН України, рецензують їх та готують виконавців робіт до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 
Доцент кафедри математики Зеленський О.В. проводив заняття у Всеукраїнській літній математичній школі МАН України – 2018

Доценти кафедри математики Зеленський О.В. та Сморжевський Ю.Л. неодноразова брали участь у роботі журі І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.  

Доцент кафедри математики Зеленський О.В. неодноразово був членом журі І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики; виконував обов’язки члена журі ХХІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й.Ядренка (м. Херсон, 2018 р.) та ХХІІ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й.Ядренка (м. Чернівці, 2019 р.). 

Доцент кафедри математики Зеленський О.В.
рецензував, консультував та керував написанням науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, які неодноразово посідали перші місця на обласному та Всеукраїнському етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. 

Під керівництвом/консультуванням Зеленського О.В. в системі МАН України писали науково-дослідницькі роботи та представляли їх на конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України  :

  • Ілля Наливайко, учень Кам’янець-Подільського НВК № 14 (у 2020 р. – 1-е місце на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з роботою «Внесок у гіпотезу Сеймура», та участь у .Всеукраїнському етапі конкурсу;  у 2021 р. – 1-е місце на Всеукраїнському етапі конкурсу з роботою «Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура»;
  • Марк Зегельман, учень Кам’янець-Подільського ліцею (у 2019 р. – 3-є місце на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з роботою «Комбінаторні ігри на графах»);
  • Денис Андруховський, учень Кам’янець-Подільської спеціалізованої ЗОШ № 5 з поглибленим вивченням інформатики (у 2020 – перше місце на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з  роботою «Алгоритми кластерного аналізу»);
  • Роман Лобач, учень Кам’янець-Подільського НВК № 14 ( у 2022 р. – друге місце на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України з роботою “Відновлення матриць відстаней та їх застосування”; у 2023 р. – друге місце на обласному етапі конкурсу з  роботою “Ігри з повною інформацією”).

Всеукраїнський турнір юних математиків імені професора М.Й. Ядренка  

На прохання міського управління освіти і науки викладачі кафедри математики допомагали вчителям математики з розв’язанням задач для відбіркових етапів Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка.
Доцент кафедри математики Зеленський О.В
. готував збірну команду учнів м. Кам’янця-Подільського до участі у відбіркових етапах турніру юних математиків : проводив з учнями консультації з розв’язування задач, допомагав готувати презентації. 

У 2017 р. на обласному етапі ТЮМ збірна команда школярів м. Кам’янця-Подільського посіла 2-е місце і брала участь у фінальному етапі ХХ Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора Ядренка (м. Вінниця, 2017 р.).  

У 2018 р. на обласному етапі турніру збірна команда школярів м. Кам’янця-Подільського «Мath Coin» посіла I місце, та була рекомендована представляти Хмельницьку область у фінальному етапі турніру, який відбувся у м. Херсон. У фінальному етапі ХХI Всеукраїнського турніру юних математиків команда м. Кам’янця-Подільського «Мath Coin», яка представляла Хмельницьку область, вперше виборола 3-є місце і була нагороджена дипломом ІІІ ступеня

Кафедра математики співпрацює з управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради. Колектив кафедри завжди відгукується на прохання щодо допомоги вчителям міста з підготовки учнів до участі в олімпіадах з математики різних рівнів, з розв’язування задач для відбіркових етапів Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М.Й. Ядренка, консультування вчителів з написання науково-дослідницьких робіт в системі МАН України та рецензування виконаних робіт. 
Кам’янець-Подільська міська рада, управління освіти і науки
неодноразово висловлювали подяку ректору університету, викладачам кафедри математики та особисто доценту кафедри математики Зеленському О.В. за професійну допомогу у навчанні творчих, талановитих та обдарованих учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, підготовку до обласних, всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та конкурсу-захисту робіт по лінії МАН.