Виховна робота

       Виховна робота кафедри математики зі здобувачами вищої освіти проводиться згідно Плану роботи К-ПНУ та Плану роботи кафедри (розділ Робота зі студентською молоддю). Наставники академічних груп проводять виховну роботу в групах згідно планів роботи кураторів.
Основними напрямами виховної роботи зі здобувачами вищої освіти є: національно-патріотичне виховання; формування професійної спрямованості; моральне виховання; громадянсько-правове виховання; екологічне виховання; естетичне виховання; фізичне виховання, формування здорового способу життя.  

     Колектив кафедри математики приділяє багато уваги проведенню заходів спрямованих на формування професійної спрямованості здобувачів вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Математика). майбутніх вчителів математики і інформатики. Важливим для професійної підготовки і становлення майбутніх вчителів математики і інформатики є організація та проведення колективом кафедри зустрічей студентів з випускниками фізико-математичного факультету та кращими вчителями міста, на яких відбувається обмін думками та педагогічним досвідом щодо навчання математики та інформатики між вже досвідченими та майбутніми вчителями.  Такі зустрічі є цікавими та мотиваційними для студентів і завжди проходять з їх активною участю. Студенти задають вчителям багато питань щодо організації власної педагогічної діяльності, отримують від них вичерпні відповіді, а також багато корисних порад  щодо викладання математики та інформатики, організації навчального процесу, взаємин з учнями, батьками, педагогічним колективом школи.

                     Зустріч з переможцем конкурсу «Учитель року – 2022»
  Вчитель інформатики Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням інформатики АНОСОВ Віталій Олександрович, випускник фізико-математичного факультету нашого університету, який став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінації «Інформатика» поділився з майбутніми вчителями математики та інформатики своїм досвідом та професійними ідеями, звернув увагу на особливості педагогічної майстерності та психолого-педагогічний підхід до налагодження належної співпраці з учнями, а також розкрив свою педагогічну „родзинку”, що виділила його серед інших учасників конкурсу – досвідчених учителів, чим викликав захоплення студентів.

  Зустріч з вчителями математики та інформатики  ліцею  “Славутинка”
   Здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Математика) із викладачами кафедри математики відвідали Кам’янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів “Славутинка”, в якому працює багато випускників фізико-математичного факультету.
Вчителі Лопатинська Катерина Петрівна, Ярова Ганна Олегівна, Поліщук Любов Феодосіївна та Боднар Алла Борисівна охоче поділились з студентами своїм досвідом навчання математики та інформатики, розповіли про використання інноваційних методів, інтерактивних засобів у навчальному процесі та провели для них майстер-клас із використання інтерактивних засобів при навчанні математики та інформатики у закладах загальної середньої освіти.  Вчитель математики та інформатики Поліщук Л. Ф. ознайомила присутніх із інноваційними методами навчання, які використовуються у ліцеї та труднощами, викликаними інформатизацією навчального процесу.
Під час екскурсіі ліцеєм студенти прослухали цікаву розповідь про історію навчального закладу.

Заходи, спрямовані на прискорення адаптації студентів І курсу до умов навчання на фізико-математичному факультеті університету 

Кафедра математики забезпечила організацію студентів-першокурсників фізико-математичного факультету для проведення соціально-психологічною службою із забезпечення психолого-педагогічного супроводу студентів І курсів в умовах їх адаптації до навчання в університеті заходу “Привіт, давай познайомимось!”.

Традиційно  у вересні куратором академічної групи 1-го курсу спеціальності 014 Середня освіта (Математика) проводиться для першокурсників екскурсія в Музей історії університету, студенти мають можливість ознайомитись з експозицією музею, розглянути світлини, прослухати цікаву розповідь співробітника музею про історію навчального закладу та зробити фото на пам’ять.

Виховна година „Конституція України – основний закон”
З нагоди державного свята – Дня конституції України, яке щороку відзначають 28 червня, куратором групи M1-B20 Думанською Т.В. було проведено виховну годину-бесіду „Конституція України – основний закон”.
Студенти переглянули презентацію та прослухали розповідь про основний закон України. Думанська Т.В. зауважила, що прийняття Основного Закону ознаменувало закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі та звернула увагу на права і свободи, які Конституція гарантує громадянам України.

Дню науки приурочено вебінар «Цікавий світ математики»


Організатор заходу, доцент кафедри математики, кандидат фізико-математичних наук Зеленський Олексій Віталійович запросив на зустріч Зегельмана Марка та  учня 11 класу Кам’янець-Подільського НВК №14 Наливайка Іллю, які під його керівництвом поглиблювали знання з математики, займались науковою роботою в системі  МАН України та досягли значних успіхів. У складі команди  учнів м. Кам’янця-Поділь­ського «МathCoin» Марк та Ілля  приймали участь у фінальному етапі ХХI Всеукраїнського турніру юних математиків імені профе­со­ра М.Й. Ядренка (м. Херсон, 2018 р.), команда здобула перемогу і була нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Обоє також під керівництвом Зеленського О.В. займались науково-дослідницькою роботою у системі МАН України, їх роботи посідали призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Зегельман М. та Наливайко І. розповіли присутнім про свій шлях до успіху, мотивацію до наукової роботи та дали відповідь на запитання: «Чому саме математика?».
Студенти та викладачі кафедри заслухали доповідь «Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура» Наливайка Іллі, який з цією роботою зайняв перше місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Захід завершився жвавим обговоренням доповіді, дискусією та математичними цікавинками від Зеленського Олексія Віталійовича. Проведений захід дав можливість майбутнім вчителям отримати новий досвід з організації та проведення науково-дослідної роботи з учнями, що передбачає вміння зацікавити та мотивувати учнів до поглибленого вивчення математики.