Метою викладання дисципліни є формування у студентів теоретичних знань та певних практичних навичок щодо застосування апарату теорії аналітичних функцій при дослідження різних проблем теорії чисел, в першу чергу — проблеми розподілу простих чисел в натуральному ряді. Особливу увагу приділено дзета-функції Рімана, її взаємозв’язку з асимптотичним законом розподілу простих чисел та методом відшукання нетривіальних нулів заданої функції. При викладанні згаданої дисципліни відмічаються та коротко аналізуються взаємозв’язки з сучасними методами шифрування та квантовою фізикою.
Теорія керування
Мета курсу теорії керування — перш за всt сформулювати у студентів загальні концепції та підходи до різних типів задач згаданої теорії, детально вивчити механізм таких потужних методів розв’язування задач як принцип максимуму Понрягіна та метод динамічного програмування. Особливу увагу приділено задачам на швидкодію та задачі синтезу керувань. При вивченні курсу як допоміжний засіб розглядається варіаційне числення та його основні ідеї і принципи.
Сучасні проблеми прикладної математики
Метою викладання дисципліни є ознайомлення студентів з основними сучасними проблемами прикладної математики, перш за все з деякими аналітичними методами побудови наближених розв’язків різних типів операторних рівнянь, які часто слугують моделями як природних, так і технічних задач. Розглядається, в основному, ітераційні процеси та прямі (проекційні та варіаційні) методи. Крім наближених методів розглядаються деякі проблеми аналітичної теорії чисел, методів підсумовування розбіжних рядів теорії гама-функції та формули Стірлінга, елементів варіаційного числення.