Семінар «Вибрані питання методики навчання математики»

2 грудня 2021 року на базі комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» відбувся науково-методичний семінар «Вибрані питання методики навчання математики», організований спільно з викладачами кафедри математики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Плідно співпрацюючи, у роботі семінару взяли участь 20 педагогів із закладів загальної середньої освіти Дунаєвецької міської та Солобковецької сільської територіальних громад.
З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Шендерук, консультант Центру ПРПП, яка наголосила на важливості творчого спілкування з авторами навчально-методичних видань, можливості підвищити професійний рівень педагогів у сфері математичної освіти.
Найбільшу жвавість викликала доповідь Олексія Віталійовича Зеленського, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри математики щодо комбінаторики та теорії графів у математичних олімпіадах. Адже вирішення такого виду задач обов’язково потребує несподіваного та оригінального підходу.
Звичайно, інтерес у вчителів викликали продемонстровані Думанською Тетяною Володимирівною, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри математики, задачі з параметрами, які часто зустрічаються в програмі ЗНО та вимагають ретельного аналізу і дослідження умов, оскільки потрібно логічно визначити всі можливі варіанти значення параметра, за яких рівняння мають розв’язок.
З питанням розв’язування задач на побудову обмеженими засобами перед педагогами виступив заступник декана фізико-математичного факультету з виховної та профорієнтаційної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики Юрій Людвігович Сморжевський. Він запропонував педагогам спробувати свої сили у розв’язуванні цікавих задач, які вразили своєю незвичністю, але в той же час посильністю.
Вітаючи учасників семінару, завідувачка кафедри математики, кандидат фізико-математичних наук, доцент – Уляна Василівна Гудима наголосила на продовженні такої форми співпраці із педагогами закладів освіти, адже подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації вчителів математики та допомагають їм краще орієнтуватись в особливостях розв’язування завдань ЗНО та олімпіадних завдань з математики. Вона зауважила, що викладачі кафедри математики накопичили значний досвід підготовки вчителів математики, які беруть участь у журі обласних олімпіад, Малої академії наук, тренінгах ЗНО та можуть поділитись своїм практичним досвідом.
На завершення семінару Уляна Гудима розповіла учасникам про переваги навчання на фізико-математичному факультеті К-ПНУ імені Івана Огієнка, про актуальні й затребувані математичні спеціальності, відкриті для вступу абітурієнтів, про особливості вступної кампанії, можливості для підвищення кваліфікації вчителів у магістратурі, а також про можливості долучення учнів і абітурієнтів до соціальних мереж та цікавих подій на факультеті.
Учасники семінару долучилися до обговорення актуальних питань сучасної математичної освіти, отримали відповіді на суперечливі питання практики викладання математики в школі.