День науки на фізико-математичному факультеті

18 травня кафедрою математики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка було проведено вебінар «Цікавий світ математики», присвячений «Дню науки». Організатор заходу, доцент кафедри математики, кандидат фізико-математичних наук Зеленський Олексій Віталійович запросив на зустріч своїх підопічних, з якими співпрацює з 2017 року: Зегельмана Марка (переможець Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка, 2018-2019 н.р.; 3 місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2019 р.) та Іллю Наливайка (переможець Всеукраїнського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка, 2018-2019 н.р.; 3 місце в Всеукраїнській олімпіаді з математики, 2017-2018 н.р.; 3 місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2020 р.; переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ, 2021 р.). Гості заходу розповіли про свій шлях до успіху на усіх етапах конкурсів, мотивацію до наукової роботи та дали відповідь на запитання: «Чому саме математика?».

Студенти та викладачі кафедри заслухали доповідь «Властивості можливих контрприкладів до гіпотези Сеймура» учня 11 класу Кам’янець-Подільського НВК №14 Наливайка Іллі, який цьогоріч виборов перше місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАНУ.

Студенти мали змогу «зсередини» ознайомитися з науково-дослідною роботою учнів, що передбачає активне керування їх пізнавальною діяльністю та формує творчі здібності.

Жвавим обговоренням доповіді, дискусією та математичними цікавинками від Зеленського Олексія Віталійовича завершився захід, який дав можливість отримати новий досвід усім його учасникам.