Підсумки проходження навчальної пропедевтичної практики

Ось і завершилась «Навчальна пропедевтична практика з математичних дисциплін (шкільний курс)», що тривала з 22 січня по 18 лютого 2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти групи M1-B21 спеціальності 014 Середня освіта (Математика). Практика проводилась на базі кафедри математики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та була спрямована на попередню підготовку компетентного вчителя математики, здатного прийняти будь-які виклики сучасності.

Під час проходження практики студенти удосконалювали свої вміння з написання конспектів уроків математики, розробки презентацій до вибраних тем з алгебри та геометрії, онлайн-тестів для перевірки математичних знань учнів, інтерактивних вправ, квестів для підвищення їхньої пізнавальної активності. Практиканти спробували свої сили у ролі вчителя математики, організувавши роботу групи в Google Classroom. Удосконалили навички організації та проведення уроку в дистанційному форматі за допомогою онлайн-сервісів Google Meet і Zoom. Завершення практики супроводжувалося проведенням кожним студентом фрагментів уроків із використанням розробленого ними ж навчально-методичного забезпечення. Невід’ємною складовою цілей практики була робота з шкільною документацією, а саме календарне планування та заповнення сторінок класного журналу. Тому практиканти заповняли порожні журнальні сторінки згідно календарного плану.

Студенти-практиканти з неабиякою завзятістю виконували завдання практики. Під час проведення фрагментів уроків усі брали активну участь у ролі учнів, виконували вправи на інтерактивній дошці. В аудиторії панувала дружня атмосфера, «учні» спеціально задавали незручні запитання «новоспеченим учителям», щоб наблизити дійство до реального проведення уроку.